Tarih : 14.7.2015 - Muğla'da metan gazı faciası: 7 ölü
Muğla'nın Güllük Beldesi'ndeki bir atık su terfi istasyonunda, atık su dolu 7 metre derinliğindeki depoya bakım yapmaya giren işçiler ile onların dışarı çıkmaması üzerine aşağı inen arkadaşlarından oluşan toplam 7 kişi metan gazından zehirlenerek öldü.
Muğla'nın Milas İlçesi, Güllük Beldesi'ndeki bir atık su terfi istasyonunda, atık su dolu 7 metre derinliğindeki depoya bakım yapmaya giren işçiler ile dışarı çıkmaması üzerine merak edip aşağı inen çalışma arkadaşlarından oluşan toplam 6 kişi metan gazından zehirlenerek öldü. Gazdan etkilenen işletmenin müdürü ise kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Tepe-Akfen Su ve Kanalizasyon İşletmesi Güllük Şube Müdürü M. Ö. (39), beraberindeki elektrik teknisyeni Y.K (46), kanalizasyon altyapı elemanı Ö.Ö. (51), işçiler F.Ö. (37), H.Ö. (43), M.Ö (48), S.M. (27) ile Karamersin Mevkisi'ndeki, atık su terfi istasyonuna, bugün saat 13.00 sıralarında bakıma gitti. M.Ö. ve beraberindekiler burada çalışmaya başladı. 7 metre derinliğindeki atık su dolu depoya inen işçiler uzun süre dışarı çıkmayınca çalışma arkadaşları merak edip peşpeşe aşağı indi. Yanlarındaki cep telefonuyla işletme müdürlüğünü arayarak yardım isteyen işçiler, dışarı çıkamadı. Burada metan gazından zehirlenen 6 kişi yaşamını yitirdi. İşletme Müdürü M.Ö. ise, Güllük Liman İşletmesi'nden gelen dört dalgıcın gaz maskesi takarak yaptığı dalış sonucu ölmek üzereyken kurtarılıp, Milas Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak M.Ö.' te hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayark hayatını kaybetti..Dalgıçların, Arama Kurtarma Derneği ( AKUT ) ekiperinin de desteği ile ölen altı işçinin cesedini çıkarmak için çalışmaları sürerken, acı haberi alarak olay yerine gelen yakınlarının ve çalışma arkadaşlarının feryatları yürekleri dağladı.